Lokalizacja, stan prawny, wyposażenie. To tylko trzy z kilkunastu czynników mających wpływ na to, czy dana nieruchomość jest dobra pod inwestycję w najem. Chcesz poznać inne czynniki? Przeczytaj tekst i sprawdź, od czego zacząć inwestowanie w nieruchomości.
Dlaczego inwestorzy zwlekają z podjęciem decyzji o zakupie mieszkania?
Powody są proste:
- Mieszkania są za drogie – Inwestorzy obawiają się, że ceny mieszkań są poza ich zasięgiem. Dodatkowo stan nieruchomości często pozostawia wiele do życzenia, co rodzi obawy o kosztowne remonty.
- Czekają na koniec kryzysu – Oczekują na koniec kryzysu, poszukując super okazji i tańszych mieszkań, tymczasem zwlekają z inwestycją kolejny rok, i kolejny.
- Szukają 100% gwarancji – Poszukują kogoś, kto oferuje 100% gwarancję regularnych wypłat z najmu, aby uniknąć ryzyka finansowego.
- Nie chcą harować – Proces inwestycji, począwszy od poszukiwań, przez zakup, remonty, aż po zarządzanie wynajmem, wymaga ogromu pracy. Brak czasu sprawia, że inwestorzy zwlekają z decyzją, obawiając się zaangażowania w intensywny proces zarządzania nieruchomościami.
Jednak warunki zakupu nie zawsze są “gwoździem do trumny” podejmowanych działań. Często jest to brak wiedzy na temat tego, jak kupić mieszkanie? Co sprawić przed zakupem?
Jeśli i Ciebie to dotyczy, to poniżej poznasz odpowiedzi na te pytania.
Co sprawdzić przed zakupem mieszkania pod wynajem?
Inwestowanie w nieruchomości nie musi być trudne jeśli masz gotowe instrukcje postępowania, a przynajmniej ramy procedur, którymi możesz się kierować.
Jedną z nich znajdziesz poniżej. Sprawdź, jak przeanalizować rynek i nieruchomość, by nie wtopić.
- Analiza lokalizacji – To da Ci pewność, że w razie potrzeby będziesz mógł szybko odsprzedać nieruchomość z zyskiem.
- Potencjał nieruchomości – Atrakcyjność i ilość wynajmów w danej lokalizacji pozwoli Ci ocenić czy jest popyt, a to zwiększa szansę na regularny najem.
- Księgi Wieczyste – Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości to must-have.
- Ocena mieszkania – W tym instalacje, wystrój, dekoracje oraz oszacowanie ewentualnych kosztów remontu. W ten sposób ocenisz opłacalność inwestycji.
- Prognoza zysków – Uwzględnienie podatków, opłat + zysków z inwestycji pozwoli ocenić rentowność na dłuższą metę
- Koszty remontu – Oszacuj cenę kosztów remontu realizowanego przez ekipę vs. gdybyś robił go sam, w ten sposób dowiesz się, która opcja będzie bardziej opłacalna.
Potrzebujesz pomocy w ocenie nieruchomości przed zakupem?
W Dobrego Najmu inwestowanie w nieruchomości to nasz konik. Od lat zajmujemy się kupowaniem i zarządzeniem najmem dla inwestorów i wiemy, jak robić to z zyskiem.
W 6 lat wygenerowaliśmy ponad 42 miliony przychodu ze sprzedaży czynszów, a w naszym portfelu inwestycyjnym znajduje się ponad 150 mieszkań.
Podsumowanie
Chcesz rozpocząć inwestowanie w nieruchomości? Czekamy na Twój ruch. Oczywiście możesz robić to sam, ale z pomocą Dobrego Najmu od razu wskoczysz na ścieżkę przewidywalnych przychodów, które dadzą Ci pewność, że z czasem inwestycja się zwróci, a już niebawem zacznie dobrze zarabiać.
—
Artykuł sponsorowany
Najlepiej ze specjalistą iść do lokalu i tyle
trudno tak wszystko zobaczyć podczas jednej wizyty